LN: U Beču prvo „pao mrak“, pa Austriji uslijedilo pomračenje

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je u Beču selekciju Austrije sa 2:1 u drugom kolu Grupe 1 Divizije A UEFA Lige nacija.

Utakmice u prijestolnici Austrije kasnila je sat i po zbog nestanka struje u dijelu grada u kome se nalazi i stadionu „Ernst Happel“. Na žalost domaćina, poslije mraka uslijedilo je rezultatsko pomračenje.

Vodeći gol na meču viđen je u 28. minutu. Strijelac za goste bio je fudbaler Tottenhama Hojbjerg.

U drugom poluvremenu novi selektor Austrije Ralf Rangnick na teren je poslao iskusnog Marka Arnautovića i upravo je on u 67. minutu pomogao Schlageru da Izjednači rezultat.

Arnautović je sedam minuta nakon asistencije imao veliku priliku da postigne gol i donese preokret svojoj selekciji. Uspio je da u trku zaobiđe golmana Schmeichela, ali nije imao sreće da zatrese mrežu Danaca, lopta je pogodila stativu.

Kazna je stigla u 82. minutu. Sjajna akcija Jensa Strygera Larsena i još ljepši pogodak na asitenciju Eriksena za konačnih – 1:2!

To je druga uzastopna pobjeda za Dance u gostima nakon što su u prvom kolu priredili veliko iznenađenje i savladali Francuske u Parizu (1:2).

S druge strane, ovo je prvi poraz za Ralfa Rangnicka kao selektora Austrije. Doskorašnji menadžer Manchester Uniteda prethodno je debitovao ubjedljivom pobjedom u Osijeku protiv Hrvatske (3:0).

U narednom kolu 10. juna Austrija je ponovo domaćin u Beču, ovog puta Francuskoj, dok Danskoj u goste dolazi selekcija Hrvatske.

Ranije tokom večeri Hrvatska i Francuska igrale su u Splitu neriješeno 1:1.