Hrvatska u finišu izbjegla poraz od Francuske

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je protiv selekcije Francuske (1-1) u okviru drugog kola Lige nacija na Poljudu.

Nakon teškog poraza od Austrije također pred svojim navijačima (0-3), Hrvatska je večeras ipak izbjegla poraz u samom finišu utakmice.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a niti lijepe igre. Bez mnogo prilika otišlo se na odmor sa početnih 0-0, ali su uzbuđenja uslijedila odmah početkom drugog poluvremena.

Rabiot je na asistenciju Ben Yeddera pogodio mrežu Hrvatske u 52. minuti utakmice. Zlatko Dalić je u nastavku pokušao izmjenama napraviti razliku na terenu.

S druge strane, Griezmann je mogao uduplati prednost Francuske desetak minuta prije kraja meča, ali se istakao Livaković na golu Hrvatske i svojom odbranom spriječio još jedan pogodak Francuske.

A onda, domaća selekcija je dobila jedanaesterac u 81. minuti utakmice, a siguran sa bijele tačke bio je Andrej Kramarić, koji je u 69. minuti zamijenio Budimira.