LN: Portugal deklasirao Švicarsku, blistao Ronaldo; Remi Češke i Španije u Pragu

U nedjelju uveče širom Evrope na programu su bile utakmice UEFA Lige nacija, a najviše pažnje privukao je duel u Grupi 2 u Ligi A – Portugal je predvođen briljantnim Cristianom Ronaldom ubjedljivo savladao Švicarsku.

Izabranici Fernanda Santoša slavili su rezultatom 4:0 (3:0) na stadionu „Jose Alvalade“ u Lisabonu.

Junak trijumfa domaćina je svakako popularni CR7, koji je u 15. minutu asistirao za pogodak Williamu Carvalhu, a potom u 35. i 39. minutu postigao svoj 116. i 117. pogodak u dresu sa državnim timom. Slavni 37-godišnji napadač odigrao je 188. utakmicu za reprezentaciju.

Četvrti gol postigao je Joao Cancelo na asistenciju Bernarda Silve, pa Portugal sada ima četiri boda poslije prva dva kola.

U drugom meču u ovoj grupi sastali su se Češka i Španija na „Sinobo“ stadionu u Pragu, rezultat je bio 2:2 (1:1), a ekipa Luisa Enriquea dvaput je morala da stiže prednost domaćih.

Izvor : REUTERS/David W Cerny

U narednom kolu devetog juna Portugal dočekuje Češku, a Švicarska Španiju.