LN: Odličan start Crne Gore, Rumunija pala u Podgorici

Fudbaleri Crne Gore, uspjeli su poslije rovovskog rata na terenu da pobjede selekciju Rumunije u prvom kolu B divizije Lige nacija sa 2:0, a ulogu meč vinera u Podgorici, prigrabili su Stefan Mugoša, koji je u šampionatu Južne Koreje postigao 11 golova na 15 odigranih utakmica i Marko Vukćević.

Selektor Miodrag Radulović nije mogao da računa na Stevana Jovetića, Stefana Savića, Milutina Osmajića, Novicu Erakovića… ali je na teren izveo raspoložive snage sa ciljem da stigne do pozitivnog rezultata, do pobjede.

Prvo poluvrijeme, donijelo je rovovsku bitku na sredini terena, a dvije veoma dobre prilike da zatrese mrežu Rumunije, propustio je Stefan Mugoša. U samoj završnici, Adam Marišić je iz teške pozicije uspio da pogodi stativu, Rumunija nije priprijetila golu Crne Gore, a na semaforu je pisalo – 0:0.

Izvor : REUTERS/Stevo Vasiljevic

Prvu priliku u drugom poluvremenu, imala je Crna Gora. Sead Hakšabanović je uputio upotrebljiv centaršut, ali je Vladimiru Jovoviću malo nedostajalo da stigne do lopte. U 66. minutu, Crna Gora je povela, a još jednu upotrebljivu loptu od strane Hakšabanovića u gol je pretvorio Stefan Mugoša.

Crna Gora je kontrolisala dešavanja na terenu do kraja utakmice, a u samoj završnici, bolju igru izabranika Miodraga Radulovića, krunisao je Marko Vukčević koji je bio najprisebniji poslije promašaja Stefana Mugoše protiv bezidejnih Rumuna.

U narednoj rundi, Crna Gora 7. juna gostuje selekciji Finske, koja je u prvom kolu odigrala neršijeno protiv Bosne i Hercegovine – 1:1.