LN: Španija i Portugal podijelili bodove, Češka bolja od Švicarske

U prvom kolu Grupe A UEFA Lige Nacija Španija i Portugal su odigrali neriješeno 1:1, dok je Češka slavila protiv Portugala.

Španija i Portugal svoj meč odigrali su na stadionu Benito Villamarin u Sevilli, a domaćin koji je bio dosta bolji rival u prvom dijelu poveo je u 25. minuti preko Alvara Morate. Pablo Sarabia je centrirao, a napadač Juventusa poslao loptu u mrežu Dioga Coste.

Izvor : REUTERS/Marcelo Del Pozo

Nakon što je u drugom dijelu Fernando Santos šansu za igru dao Nevesu, Guedesu, Ronaldu i Horti Portugal je zaigrao dosta bolje, a do poravnanja su stigli u 82. minuti.

Cancelo je uputio centaršut sa desne strane, a Ricardo Horta spremio loptu iza leđa Unaija Simona.

U drugom susretu grupe Češka je na Sinobo stadionu u Pragu bila bolja od Švicarske sa 2:1.

Poveo je domaćin u 11. minuti, a strijelac prelijepog gola bio je Kuchta.

Ipak, tim Murata Yakina do poravnanja stiže u samom finišu prvog dijela. Noah Okafor je pobjegao odbrani Češke i matirao golmana Vaclika.

Veliku pobjedu domaćin je obezbijedio u 58. minuti. Jankto je uputio udarac, a lopta na putu do mreže Yanna Sommera zakačila Sowa i završila u golu.

Izvor : REUTERS/David W Cerny

Nakon prvog kola Češka je lider na tabeli Grupe A sa 3 osvojena boda, Portugal i Španija imaju po bod, dok je Švicarska posljednjeplasirana bez bodova.