Brojni preokreti, veliki haos i na kraju pobjeda Partizana

ABA finale

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras Crvenu zvezdu rezultatom 70:67 i smanjili su na 2-1 u finalnoj seriji ABA lige.

Foto – ABA

Zvezda je kao ‘domaćin’ dobila dvije utakmice i Partizanu je večeras bila posljednja šansa da se vrati u igru. U tome tim Željka Obradovića uspio i vratio se u seriju.

Izjednačena košarka igrala se u prvoj dionici. Partizan dobro ulazi u meč, ali nije stvorio neku značajniju prednost. Zvezda je bila većinom u zaostatku, no ne prevelikom i nakon deset minuta igre bilo je plus četiri za Partizan, 21:17.

Slična slika na terenu viđena je i u drugoj dionici. Igralo se čvrsto i izjednačeno, ali Partizan je u završnici prvog poluvremena odličan. Domaći dolaze do plus osam i na odmor odlaze rezultatom 39:31.

Plus osam za Partizan bilo je i u nekoliko navrata tokom treće dionice. Ipak, dolazi potom do velikog pada u igri Partizana što Zvezda koristi i nakon 30 minuta igre crveno-bijeli imaju sedam poena prednosti, 54:47.

Međutim, predaje Partizana naravno nije bilo. Tim Željka Obradovića se vraća u igru, a zatim na minut do kraja Kevin Punter krade loptu i preko Lazića pogađa veliku trojku za 68:65.

Zatim dolazi do prekida koji je trajao više od pola sata. Sudije su pobjegle s parketa nakon što su ih navijači Partizana gađali s tribina. Odluka je bila da se isprazni dio tribina i meč je nastavljen.

Prekinuto finale ABA lige, sudije pobjegle s terena

Nevjerovatne scene

Finiš meča ne donosi previše uzbuđenja. Zvezda ne pogađa ključne napade i na kraju Partizan dolazi do pobjede i smanjuje na 2-1.

Kevin Punter je s 22 poena vodio Partizan do pobjede, a dvocifren kod domaćeg tima bio je još samo Aleksa Avramović s 14 poena.

Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Ognjen Dobrić s 20 poena, a Đorđe Davidovac je ubacio 19.