Pobjedom na Camp Nouu Villarreal izborio nastup u Evropi iduće sezone

Krja sezone i u Španiji

Tri utakmice 38. kola španske Primere odigrane su u terminu od 22 sata po centralnoevropskom vremenu i to su ujedno posljednje tri utakmice ove sezone.

E. Ganibegović

Najveći pobjednik ovih utakmica je Villarreal koji je na Camp Nou stadionu savladao Barcelonu rezultatom 0:2.

Do vodstva je Žuta podmornica stigla u 41. minuti susreta. Dani Parejo je centrirao, na pravom mjestu se nalazi Alfonso Pedraza i pogađa za 0:1.

Vodstvo je uduplano početkom drugog dijela, tačnije u 55. minuti, kada Moi Gomez koristi grešku domaće odbrane i postiže gol za, ispostavit će se, konačnih 0:2.

Ansu Fati je u 73. minuti postigao gol za Barcelonu, no on je poništen zbog ofsajda.

Na ruku Villarrealu išao je i poraz Athletic Bilbaoa u Sevilli. Rafa Mir je postigao gol u 68. minuti za tri boda Seville i tako Bilbao ostavio na osmom mjestu s 55 bodova, dok četiri više ima sedmi Villarreal i naredne sezone igrat će u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Atletico Madrid je golovima De Paula i Corree u drugom poluvremenu slavio kod Real Sociedada (1:2) i tako osigurao treću poziciju na tabeli sa 71 bodom, bodom ispred Seville. Real Sociedad je ostao šesti sa 62. Utješni gol za Sociedad u ovom meču u nadoknadi je postigao Guridi.

Podsjetimo, prvak je Real Madrid, dok su ligu napustili Granada, Levante i Alaves.