Barcelona lagano slavila

Barcelona je u 36. kolu La Lige na Camp Nou savladala Celtu s 3:1.

M. Šljivak

Foto – EPA

Katalonski velikan nije imao previše problema da dođe do trijumfa protiv gostiju iz Viga, ali je u ovom meču ostao bez Ronalda Arauja kojeg je Hitna pomoć prebacila u bolnicu.

Vodeći gol na meču viđen je u 30. minuti. Memphis Depay je pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0.

Ter Stegen je potom skinuo sjajan pokušaj Galharda u 36. minuti i spasio je Barcelonu, da bi potom istom igraču još jednom odbranio šut.

Kazna za promašaj stiže u 41. minuti. Pierre-Emerick Aubameyang koristi lošu reakciju odbrane Celte i postiže gol za 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a samo što je počelo drugo poluvrijeme Barca stiže i do trećeg gola. Ponovo je zabio Aubameyang za uvjerljivih 3:0.

Celta već u narednom napadu postiže počasni gol. Pogodio je Iago Aspas za 3:1.

Gosti iz Viga u 58. minuti ostaju s igračem manje. Murillo je srušio Dembelea kao zadnji igrač odbrane i morao je van terena.

Stravične scene s Camp Noua

Araujo teško povrijeđen

Nesreća je zadesila i Barcelonu. Ronald Araujo je doživio povredu glave i morao je u bolnicu vozilom Hitne pomoći.

Do kraja meča Barcelona je stvorila još nekoliko šansi. Međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:1 za Katalonce.