Anđela Samardžić zlatna na Evropskom džudo kupu

Reprezentativka Bosne i Hercegovine Anđela Samardžić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 57 kilograma na Evropskom džudo kupu “Sarajevo 2022”.

Samardžićeva je u finalu na ipon savladala njemačku takmičarku Janu Ziegler, a prethodno je bila bolja od njene zemljakinje Sophie Puechel i Holanđanke Sache Buvalde.

Pobjedom je bh. džudistkinja potvrdila da se nalazi u odličnoj formi, nakon što je na nedavnom Evropa kupu, koji je održan u Dubrovniku, osvojila bronzanu medalju.

Nakon dužeg vremena na jednom od međunarodnih takmičenja koje organizuje Džudo savez Bosne i Hercegovine danas drugog dana takmičenja nastupa i najbolja bh. džudistkinja Larisa Cerić. U muškoj konkurenciji nastupiće Toni Miletić, koji se na Sarajevo European Openu održanom u februaru ove godine okitio bronzanom medaljom.

Bh. boje brane još Marija Šukić, te Mustafa Hebib, Srđan Ajvaz i Vasilije Vujičić.