Genoa čudesnim preokretom srušila Juventus i upisala velika tri boda

Fudbaleri Juventusa poraženi su u susretu 36. kola talijanske Serije A od Genoe sa 2:1.

Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a oba tima propustila su po jednu izglednu priliku.

Ipak, u drugom je viđeno mnogo više uzbuđenja, a Juventus je taj koji je stigao do prednosti nakon samo tri minute igre. Strijelac je bio Paulo Dybala nakon asistencije Keana.

Nakon toga, zaigrala je Genoea dosta ofanzivnije, a poravnanje im je donio Gudmundsson u 87. minuti nakon asistencije Nardina Amirija.

Imao je Amiri dvije minute kasnije kolosalnu priliku, ali je iz veoma dobre prilike sa 10 metara šutirao direktno u Sczesnyog.

I kada su svi mislili da će meč bito okončan bez pogodaka Yeboah je oboren u kaznenom prostoru Juventusa, a sudija Sozza pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne za veliku i važnu pobjedu Genoe bio je iskusni Crisito.

Izvor : REUTERS/Jennifer Lorenzini

Genoa se nakon ove pobjed probila sa 18. poziciju tabele Serije A sa 28 osvojenih bodova i samo bodom iza Salernitane koja je prva u sigurnoj zoni. Juventus je 4. sa 69 bodova.