Liverpul preokretom ovjerio finale Lige šampiona

Fudbaleri Liverpula prvi su finalisti Lige šampiona nakon što su večeras pobijedili Viljareal 3:2 nakon preokreta.

Liverpul je prošle sedmice na Enfildu pobijedio 2:0, te u ovim rezultatom ovjerili prolaz u finale najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Viljareal je krenuo odlučno u meč da nadoknadi minus iz prve utakmice, što im je dobro pošlo jer su uspjeli da povedu u 3. minuti meča kada je Dia pogodio mrežu Bekera.

Ekipa Jirgena Klopa u nastavku je djelovala veoma loše, bez ikakve igre i naboja, što je ekipa Viljareala iskoristila i povela sa 2:0 golom Kokelana.

Ovaj rezultat dosta je poljuljao planove Liverpula i vratio je situaciju na sam početak.

Ipak, gosti iz Liverpula uspjeli su se presabrati na poluvremenu i preokrenuti utakmicu.

Fabinjo je uspio da smanji na 2:1 u 62. minuti, da bi za izjednačenje pogodio Diaz samo 5 minuta kasnije (67. minut).

Preokret i pobjedu Liverpulu donio je Mane u 74. minuti.

Liverpul u finalu čeka boljeg iz duela Real Madrid:Mančester Siti, koji se igra sutra od 21 čas.

Podsjetimo, Siti je savladao Real u prvom meču rezultatom 4:3.