Manchester United kao nekada, ali slaba je to utjeha navijačima

Sigurna pobjeda nad Brentfordom

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Brentford s 3:0 u susretu 35. kola engleske Premier lige.

E. Škorić

United se ove sezone dosta mučio, imao je samo bod na prethodne tri premierligaške utakmice i jasno je da neće igrati Ligu prvaka u sezoni 2022/23, ali ostaje borba za pozicije koje vode u Ligu Evrope.

Iz tog razloga je važna večerašnja pobjeda nad Brentfordom, a ostvarena je isuviše lako, kao u neka dobra stara vremena.

Bruno Fernandes je na asistenciju hitrog Elange u devetoj minuti zabio za 1:0, a u finišu prvog dijela poništen je pogodak Cristianu Ronaldu, koji je bio u malom ofsajdu na dodavanje Juana Mate.

Portugalac je ipak dočekao pogodak večeras, pošto je u 61. minuti zabio s 11 metara, čime je ovjerio trijumf Uniteda, koji je do kraja zabio još jedan gol.

U 72. minuit nakon ubačaja iz kornera Raphael Varane je pogodio i na taj je način uništio sve nade gostiju.

United će za pet dana u goste Brightonu, a to će mu biti pretposljednja utakmica u sezoni.
Sada Crveni vragovi imaju šest bodova više od sedmoplasiranog West Hama, pa je izvjesno da će nastupiti u Evropskoj ligi, što je slaba utjeha za navijače i sve u klubu koji su se nadali Ligi prvaka.