Rossoneri dominirali, ali je ”poklon” odlučio pobjednik na San Siru

Odluka o Scudettu ulazi u završnicu

Na San Siru je odigrana vrlo važna utakmica u borbi za Scudetto.

A. Čaušević

Milan je bio domaćin Fiorentini i na kraju je uspio slaviti tešku, ali vrlo važnu pobjedu sa minimalnih 1:0.

Rossoneri su tokom cijelog meča bili na nivou, igrali su fantastično i imali su pregršt izglednih šansi, ali put do mreže nisu uspjeli pronaći.

Kada je utakmica ulazila u finiš stigao je i gol. Igrala se 82. minuta kada je Leao iskoristio poklon golmana Fiorentine Terracciana i zabio zlata vrijedan pogodak.

Gol koji je odlučio pobjednika pogledajte ovdje.

S ovom pobjedom Rossoneri su se dodatno približili osvajanju Scudetta, prvog nakon više od deset godina čekanja.

Tri kola prije kraja Milan ima sve u svojim rukama te mu je u preostale tri utakmice potrebno sedam bodova da se okruni titulom prvaka Italije.

Inače, u današnjem susretu od 56. minute igrao je Rade Krunić koji je pružio sasvim solidnu rolu u trijumfu Rossonera.