Budućnost savladala FMP, skromna noć Atića

Play off ABA lige

U prvoj utakmici play offa ABA lige Budućnost je na svom terenu dočekala FMP i na kraju upisala pobjedu rezultatom 76:70.

Nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 24:14 u korist domaćeg sastava. Gosti u drugom uzvraćaju te sa 15:13 rješavaju u svoju korist. Na veliki odmor se odlazi pri rezultatu 37:29 u korist domaćeg sastava.

FMP i u nastavku pruža dobru igru pa i treći period rješava u svoju korist rezultatom 21:15. Pa je tako nakon 30 minuta igre rezultat glasio 52:50 u korist domaćeg sastava.

U posljednjem periodu domaći sastav pokazuje da je u ovom trenutku ipak kvalitetnija ekipa te na kraju slavi pobjedu rezultatom 76:70.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Justin Cobbs sa 18, odnosno Dennis Seeley sa 11. Bh. reprezentativac Edin Atić na ovom susretu postigao je osam poena.

Kod poraženih bolji od ostalih bili su Danilo Tasić sa 16 odnosno Marko Radonjić sa 15.