Manchester City ponovo lider, Leeds nije imao apsolutno nikakvu šansu protiv Guardiolinog stroja

Vratili se na vrh

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Leeds na Elland Roadu u susretu 35. kola Premiershipa s 4:0.

E. Škorić

Građani su na ovom gostovanju bez većih problema ostvarili pobjedu, pa su četiri kola prije kraja ponovo prvi na tabeli s bodom prednosti nad Liverpoolom.

City u narednom kolu dočekuje Newcastle, a s obzirom na raspored do kraja, pitanje je da li zaista neko može da poremeti njihove planove i da ih zaustavi na putu do titule?

Leedsova odbrana kapitulirala je nakon samo 13 minuta, kada je Rodri pogodio za 1:0, što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku meča Ake, Gabriel Jesus i Fernandinho postižu po jedan gol i Građanima donose uvjerljivu pobjedu pred revanš polufinala Lige prvaka protiv Reala u Madridu.

Podsjećamo, City ima gol prednosti (4:3) nakon prve utakmice i realno je očekivati ih u finalu Lige prvaka, a tim Pepa Guardiole pokušat će da osvoji sve do kraja.