Odbojkaši Kaknja prvaci Bosne i Hercegovine

Prekinuta dominacija Mladosti

Veliko slavlje je večeras u Kaknju.

H. Zilić

Odbojkaši Kaknja nakon skoro decenije posta vratili su titulu prvaka Bosne i Hercegovine u svoj grad.

OK Kakanj 78 večeras je u drugoj utakmici finalne serije play offa sa 3:2 savladao HOK Domaljevac i sa ukupnih 2:0 stigao do titule

Podsjećamo, posljednju titulu Kakanj je osvojio 2013. godine, nakon čega OK Mladost iz Brčkog preuzima primat i niže osam uzastopnih šampionskih titula.

Ekipa Mladosti je i ove sezone bila glavni kandidat za osvajanje titule, posebno nakon osvajanja KUP-a. Međutim, na iznenađenje svih zaustavljena je od ekipe HOK Domaljevac u polufinalu plej offa i već tada je bilo jasno da će bh. odbojka dobiti novog prvaka.

OK Kakanj 78 je nakon drugog mjesta u regularnom dijelu sezone, u četvrtfinalu plej offa, bio bolji od OK Bosna Sarajevo.U polufinalu su savladali ekipu Borca iz Banje Luke i tako otvorili vrata ka tituli prvaka Bosne i Hercegovine.