Nula u Tuzli, Zrinjski na pola koraka od naslova prvaka

Fudbaleri Borca izašli su neporaženi sa stadiona Tušanj u okviru 26. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine.

Krajnji rezultat glasio je 0:0, ali domaći su imali zrelije prilike za postizanje pogotka.

U prvom poluvremenu City je imao blagu inicijativu i pokušavao doći do prvog pogotka, ali manjak koncentracije i težak teren na stadionu Tušanj nisu dozvoljavali lepršavu igru.

Prva prava prilika na utakmici zabilježena je nakon pola sata igre. Krpić je primio sjajan pas Džafića, izašao pred golmana Ćetkovića, ali je Krpić šutirao ravno u dobro postavljenog golmana Borca. To je ujedno bio i prvi udarac na gol na cijelom meču.

Ostatak prvog poluvremena igrao se između dva gola i bez prevelikih šansi za postizanje gola na bilo kojoj strani.

Najbolja prilika za Borac došla je u drugom poluvremenu, tačnije u 88. minuti, kada je Jovo Lukić pokušajem glavom pogodio prečku gola Tuzla Cityja.

City je ostao drugi na tabeli sa 45 bodova, dok je Borac treći sa 42.

Ovakav rasplet događaja pogoduje mostarskom Zrinjskom, koji bi u slučaju pobjede nad Sarajevom de facto osigurao naslov prvaka Premijer Lige Bosne i Hercegovine.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad