Zrinjski savladao Ilidžu i osigurao opstanak u društvu najboljih

Duel odigran u Mostaru

U drugoj utakmici 18. koal Premijer lige BiH za rukometašice, Zrinjski je u Mostaru sinoć savladao Ilidžu sa 23:17.

H. Zilić

Nakon početnog egala, domaće igračice pred kraj prvog poluvremena odlaze na +4, a rezultat nakon prvih pola sata glasio je 11:7.

Sredinom drugog poluvremena Plemkinje dolaze do 15:10, Ilidža se vraća kod rezultata 19:16, imale su napad za -2, međutim napravile su dvije greške u fazi napada što domaće igračice koriste i novom mini serijom meč odvode do konačnih 23:17.

Darija Milanović sa šest pogodaka predvodila je Plemkinje do trijumfa, kod Ilidže isti broj pogodaka postigla je Almedina Imširović, dok je Zerina Bujak dodala pet golova.

Zrinjski sada ima osam bodova na desetoj poziciji, Ilidža je poziciju iznad sa devet bodova i oba tima su četiri kola prije kraja prvenstva osigurala opstanak u društvu najboljih jer bježe Leotaru osam, odosno sedam bodova, a Trebinjke do kraja prvenstva imaju mečeve protiv Borca i Gruda gdje se veliki autsajderi.