Rangers nakon produžetaka eliminisao Bragu i plasirao se u polufinale LE

Fudbaleri Rangersa posljednji su polufinalisti Lige Evrope pošto su nakon produžetaka pobijedili Bragu sa 3:1.

Nakon poraza u Portugalu od 1:0, u revanšu u Glazgovu ekipa Rangersa je posle 90 minuta pobijedila sa 2:1. Kako više ne važi gol u gostima, uslijedili su produžeci. Škoti su tada uspjeli da postignu i treći gol i plasiraju se u polufinale gdje će igrati protiv RB Leipziga.

Činilo se da će škotski tim mnogo ranije riješiti pitanje ukupnog pobjednika. Vodili su nakon prvog poluvremena sa 2:0 i imali igrača više. Poveli su golovima Jamesa Taverniera u drugom i 44. iz penala.

Braga je čitavo drugo poluvreme imala igrača manje pošto je u 42. minutu crveni karton dobio Brazilac Vitor Tormena. Nisu se Portugalci predavali i uspjeli su u 83. minutu da smanje vodstvo domaće tima golom Davida Karma.

Međutim, Kemar Roofe je u 101. minutu postigao treći gol za Rangers. Kada je četiri minuta kasnije crveni karton dobio Medeiros i Braga ostala sa dva igrača manje, bilo je jasno da će Škoti u polufinale. Mogli su da postignu još neki gol, ali se ispromašivao Kanađanin Arfield.

Izvor : REUTERS/Russell Cheyne