Sarajevo sa šest golova ispratilo Rudar sa “Koševa”

Fudbaleri Sarajeva sa šest golova u mreži ispratili su danas igrače prijedorskog Rudara u utakmici 25. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na prvi gol na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo” promrzla publike čekala je svega tri minuta kada je precizan bio Asmir Suljić, dok je u 11. minuti Mak Varešanović udvostručio prednost. Isti igrač su u listu strijelaca upisao i u 47. minuti, a onda je potpuni debakl gostiju najavio Andrej Đokanović u 60. minuti golom za 4:0.

Četiri minute poslije Daniel Avramovski po peti put matirao golmana Rudara, dok je konačan ishod meča djelo Tarik Ramić u 80. minuti utakmice.

Rezultati: Sarajevo – Rudar Prijedor 6:0, Tuzla siti – Radnik Bijeljina 3:3, Borac – Zrinjski 1:1, Željezničar – Leotar 3:0. Večeras igraju: Sloboda – Velež i Široki Brijeg – Posušje.