Igokea deklasirala Krku u Laktašima

ABA liga

U okviru 26. kola ABA lige za košarkaške Igokea je na svom parketu dočekala Krku iz Novog Mesta. Na kraju domaći košarkaši slavili su i više nego ubjedljivu pobjedu rezultatom 108:81.

Nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 27:22. Nastavak susreta donosi još bolju igru izabranika Dragana Bajića koji i ovaj period rješavaju u svoju korist rezultatom 30:19, te na veliki odmor odlaze sa prednošću od 57:41.

Treći period domaći košarkaši i dalje igraju sjajno u odbrani pa i ovaj period rješavaju u svoju korist rezultatom 28:18. Nakon 30 minuta rezultat je glasio 85:59, te bilo je jasno da je pitanje pobjednika već davno riješeno.

Četvrti period rutinska igra izabranika Dragana Bajića za na kraju i više nego ubjedljivu pobjedu rezultatom 108:81.

Kod Igokee maestralan je bio Dalibor Ilić sa 31 poenom i devet skokova, dok je Aleksa Radanov dodao 15. U sastavu iz Novog Mesta bolji od ostalih bili su Andrej Stavrov sa 25, odnosno Luka Lapornik sa 14.