Benzema het-trikom srušio Čelsi, Bajern poražen od Viljareala

​Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Čelsi u Londonu rezultatom 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Meč je obilježio sjajni Karim Benzema, koji je postigao het-trik i faktički sam pobijedio domaću ekipu.

Benzema je prvo pogodio u 21. minuti da bi povisio na 2:0 samo tri minute kasnije, u 24.

Za ekipu Čelsija pogodio je Haverc u 40. minuti i dao nadu ekipi iz Londona da se u drugom poluvremenu vrati u meč.

Ipak, nakon greške golmana Čelsija Mendija, Benzema je zatresao mrežu domaćih u 46. minutu za konačnih 3:1.

Bajern poražen od Viljareala

Fudbaleri Viljareala savladali su Bajern Minhen 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Jedini gol, ali dovoljan za pobjedu postigao je Dandžuma u 8. minuti meča.