Đorđević bolji od Trinkijerija, preokret Fenera

​Košarkaši Fenerbahčea savladali su minhenski Bajern (81:76), u zaostalom meču 26. kola Evrolige.

Bila je ovo utakmica bez rezultatskog značaja, u kojoj su izabranici Saše Đorđevića do pobjede stigli poslije preokreta u posljednjem kvartalu.

Oni su na poluvremenu imali +14 poena prednosti, međutim, jako loša treća četvrtina (9:31) mogla je i te kako da ih košta.

Domaći su na startu posljednje dionice napravili seriju 12:0, a onda u finišu sačuvali to vođstvo.

Najefikasniji kod Fenera je bio Pjerija sa 22 poena i osam asistencija, Veseli je dodao 21, uz 10 uhvaćenih lopti.

Marko Gudurić je odigrao osam minuta i nije uspio da se upiše u strijelce.

Kod Bajerna najbolji je bio Rubit sa 17 poena, a dvocifren je bio još samo Hilijard koji je postigao 13 poena.

Ognjen Jaramaz i Vladimir Lučić ubacili su po sedam poena.

Bajern je pobjedom nad Crvenom zvezdom obezbijedio Top 8 fazu, dok je Fener 12. sa tri pobjede manje od bavarske ekipe.