Dečko od milijardu eura digao Camp Nou na noge: Spasio je Barcu koja je imala desetak promašaja

Pedri za velika tri boda

Nogometaši Barcelone su u derbiju 30. kola španske La Lige pobijedili Sevillu s 1:0.

Barcelona je na Camp Nouu pobijedila u jako teškoj utakmici i produžila seriju dobrih rezultata.

Katalonci su slavili minimalno, zahvaljujući golmanu gostiju, ali i promašajima domaćih nogometaša, koji su mogli slaviti mnogo uvjerljivije.

Redale su se šanse pred golom Andalužana. U prvom poluvremenu najbolju je imao De Jong, a u drugom dijelu, izuzmemo li pogodak, najbliže da zatrese mrežu gostiju bio je Pique, kada je glavom loptu poslao ka golu ali je stativa spasila Sevillu.

Xavijev tim je svojom agresivnošću tjerao goste na greške i lako dolazi pred gol, pa je bilo samo pitanje vremena kada će utrpati toliko željeni pogodak.

Trenutak odluke dogodio se u 72. minuti. Pedri je sjajno sve napravio i lijepo pogodio u suprotni ugao udarcem sa nekih 16 metara.

Zlatni dečko Evrope koji ima klauzulu od milijardu eura presudio je Sevilli i Barcelonu odveo na drugo mjesto sa 57 bodova. Da je Xavi od početka, teško da bi Real sada imao tu veliku bodovnu prednost nad Barcelonom.

Barcelona će se sada okrenuti meču četvrtfinala Evropske lige, a onda joj narednog vikenda slijed igostovanje kod Levantea koji se bori za goli život.