Seltik bolji od Rendžersa, titula sve bliže

Fudbaleri Seltika savadali su kao gosti Rendžers sa 2:1 u “Old firm” derbiju škotskog fudbala.

Domaćin je dobro počeo jer je poveo u trećem minutu golom bivšeg igrača Arsenala i Juventusa Arona Remzija.

Međutim, već u sedmom minutu Seltik stiže do izjednačenja golom Australijanca Toma Rogića, da bi gosti došli do pobjede pogotkom Kamerona Karter-Vikersa u 43. minutu.

Seltik je pobjedom nad najvećim rivalom otišao na velikih šest bodova prednosti u šampionatu.

Derbi ni ovoga puta nije prošao bez incidenata. Navijači Rendžersa su polomljenim staklenim flašama gađali golmana Seltika Džoa Harta, a uoči meča navijači Seltika su pur pjenom zalili kapije na stadionu “Ajbroks” u pokušaju da spriječe pristalice Rendžersa da prisustvuju utakmici.