Igokea poražena na gostovanju u Splitu

Novi poraz bh. kluba

Košarkaši Igokee poraženi su večeras u gostima protiv Splita sa 89:77.

E. Čaušević

Bh. predstavnik doživio je svoj osmi poraz u ABA ligi u okviru 18. kola, a od Igokee večeras je bio bolji Split koji je došao do tek treće pobjede u sezoni.

Split je bio bolji od samog početka utakmice i nakon prve dionice vodio je sa 23:18. Domaći tim je nastavio s dobrom igrom i u drugoj četvrtini, a na pauzu se otišlo kod rezultata 47:36 za ekipu Splita.

Igokea je dobro otvorila drugo poluvrijeme i uspjela je da da dođe na pet poena zaostatka, ali to je bilo sve.

Split je u posljednjih deset minuta prelomio meč u svoju korist i na kraju je uspio da slavi sa 89:77.

Domaći tim do pobjede vodio je Shorter sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija. Bh. košarkaš Sani Čampara odigrao je skoro 19 minuta, te je upisao pet poena i tri asistencije.

Što se tiče ekipe Igokee najefikasniji bio je Jošilo sa 17 poena, dok su Robinson i Ilić dodali po 14 poena.