Sevilla propustila veliku šansu da Real Madridu priđe na samo dva boda

Remi na Mestalli

Valencia i Sevilla podijelili su bodove u 21. kolu španske Primere, bilo je 1:1.

E. Ganibegović

Gosti s Ramon Sanchez Pizjuana poveli su već u sedmoj minuti, autogol je postigao Diakhaby. Taj gol pogledajte OVDJE.

U 14. minuti Ocampos šutira glavom, ali brani golman domaće ekipe. Naredna akcija donosi gol Gaye, no on je poništen zbog ofsajda.

Rafa Mir je u 38. minuti propustio sjajnu šansu da duplira vodstvo Seville, ali pogodio je samo stativu i kazna je stigla šest minuta kasnije kada je Guedes izjednačio. OVDJE pogledajte njegov gol.

Drugo poluvrijeme donosi nam po jednu ozbiljniju priliku na obje strane. Correia je imao šansu za Šišmiše, dok je kod gostiju Corona bio neprecizan.

Na samom kraju utakmice, u 90. minuti, Gaya je dobio drugi žuti karton i ranije je završio ovu utakmicu.

Sevilla je pobjedom mogla da se vodećem Real Madridu približi na samo dva boda zaostatka, a sada s 45 bodova su na minus četiri. Valencia je deveta s 29 poena.

U narednom kolu Valencia gostuje kod Atletico Madrida, dok će Sevilla dočekati Celtu iz Viga.