Begović herojskom intervencijom spasio Everton u produžetku

Fudbaleri Evertona ostvarili su plasman u šesnaestinu finala FA Cupa nakon što su poslije produžetaka savladali Hull City rezultatom 3-2. Velike zasluge za pobjedu pripadaju bh. golmanu Asmiru Begoviću.

Već u prvoj minuti susreta domaći su stigli do prednosti golom Smitha. Do odlaska na odmor Everton je okrenuo rezultat golovima Graya i Gomesa, a u 71. minuti Hull je stigao do 2-2 golom Longmana.

Ipak, Everton je u prvom produžetku, u 99. minuti došao do prednosti golom Townsenda, a ključni detalj dogodio se u 110. minuti, kada je Asmir Begović fantastično odbranio nakon jednog kornera za domaći sastav.

Begović je sačuvao svoju mrežu u najboljoj prilici Hulla za izjednačenje, te tako svom timu donio plasman u narednu fazu takmičenja.

The post Begović herojskom intervencijom spasio Everton u produžetku appeared first on Sportske.ba.