Pukla petarda na Wandi: Atletico isprašio Rayo i prošao u osminu finala

Kup Kralja

Atletico Madrid izborio je plasman u osminu finala Kupa Kralja.

E. Ganibegović

Rayo Majadahonda je bio nominalni domaćin Atletico Madridu na Wanda Metropolitano stadinu, a prvak Španije slavio je s visokih 0:5.

U 17. minuti domaćina je načeo Cunha, Lodi je duplirao vodstvo sedam minuta kasnije, a u 41. minuti Luis Suarez pogađa za 0:3 što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme donosi još dva gola u mreži Raya, a pogađali su Griezmann i Joao Felix.

Ranije danas prolaz dalje izborili su Cadiz, Girona, Gijon, Sevilla, Elche i Athletic Bilbao.

I jučer je odigrano osam utakmica šesnaestine finala, a dalje su prošli Valencia, Mallorca, Real Sociedad, Barcelona, Baleares, Rayo Vallecano, Betis i Real Madrid.

Parove osmine finala odredit će žrijeb.

Copa del Rey, 1/16 finala:

Rayo Majadahonda 0:5 Atletico Madrid (Cunha 17′, Lodi 26′, Suarez 41′, Griezmann 67′, Felix 79′)