Igokea sjajnom pobjedom u ABA ligi krenula u novu godinu

Košarkaši Igokee su novu godinu počeli trijumfalno. Ekipa iz Laktaša je u odličnoj formi, što je pokazala i na gostovanju u Čačku, gdje su savladali Borac 88:61.

Igokea je od starta bila puno bolji rival, odigrala je sjajnu odbranu, što joj je uz kontrolu skoka donijelo prednost. Već u prvoj četvrtini došli su do dvocifrene prednosti.

Borac je uspio da u drugoj četvrtini smanji zaostatak i priđe na četiri poena zaostatka (21:25), ali je Igokea odmah uzvratila serijom 10:0. Odbranom su gosti lomili otpor domaćih, pa su u trećoj četvrtini imali i maksimalnih plus 28 (62:34). Igokea je u tim momentima dominirala u skoku, igrali su veoma pametno  u napadu, dok se domaći tim ispucavao za tri poena.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Antabija Voler sa 16 poena, te Marko Jošilo i Nikola Tanasković koji su dodali po 12, a zanimljivo da su se opet svi košarkaši Igokee upisali u strijelce. U poraženom timu Sava Lešić je imao 13 poena.