Chelsea i Liverpool remizirali u sjajnom derbiju, eurogol Kovačića (VIDEO)

Fudbaleri Chelseaja i Liverpoola remizirali su u derbi susretu 21. kola engleske Premier lige na Stamford Bridgeu rezultatom 2:2.

Počele su obje ekipe dosta nesigurno sa dosta grešaka u zadnjoj liniji, a nakon što Pulišić nije iskoristio grešku Alexander Arnolda, Mane jeste Chalobahovu i doveo Redse u vodstvo. Igrao se deveti minut susreta.

Prednost Liverpoola je udvostručio Mo Salah u 26. minuti nakon sjajnog soloprodora.

U finišu prvog dijela uslijedilo je furioznih 7 minuta londonskog tima. Najprije je Mateo Kovačić u 42. minuti sjajno pogodio sa nekih 20 metara od gola Liverpoola. Hrvatski reprezentativac je uhvatio “suhi list” nakon odbitka Kellehera i maestralno pogodio.

Veliko poravnanje Chelseaju donio je Pulišić još jednim lijepim golom u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom poluvremenu Chelsea je imao više prilika, ali se rezultat nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove. Ovo je čak treći meč u nizu kako ekipa Jurgena Kloppa ne zna za pobjedu.

Nakon 21. kola Chelsea je drugoplasirani tim na tabeli Premiershipa sa 43 osvojena boda, 11 manje u odnosu na lidera Manchester City. Liverpool je treći sa bodom, ali i utakmicom manje u odnosu na Chelsea.