Četiri gola na Old Traffordu za kraj godine!

United savladao Burnley

Manchester United je u posljednjem meču Premier lige u 2021. godini na Old Traffordu savladao Burnley s 3:1.

M. Šljivak

Foto – EPA

Sve pogotke u ovom meču vidjeli smo u prvom poluvremenu, a United je krenuo silovito.

Domaći su poveli u osmoj minuti. Scott McTominay sjajno pogađa za prednost od 1:0.

Novi gol u mrežu Burnleya viđen je u 27. minuti. Vlastitu mrežu pogađa Mee za prednost Uniteda od 2:0.

Osam minuta kasnije bilo je 3:0. McTominay šutira, lopta od okvira gola dolazi do Ronalda koji lagano šalje loptu u mrežu za 3:0.

Burnley je tri minute potom uspio doći do gola. Iskusni Aaron Lennon je protutnjao kroz odbranu i sjajno je zabio za 3:1.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale. Ostalo je 3:1 i Manchester United je pobjedom završio još jednu turbulentnu godinu.

Crveni đavoli su trenutno na šestoj poziciji Premiershipa s 31 bodom, ali i sa dvije utakmice manje.

Burnley je s druge strane na 18. mjestu sa samo 11 osvojenih bodova.