Žalosno: Zbog rasizma prekinuta utakmica u Njemačkoj

Fudbaleri Milana dočekali su Napoli u okviru 18. kola italijanske Serie A. Napoli je odnio pobjedu rezultatom 0-1.

Na samom početku utakmice šok za Rosonere na San Siru. Nakon kornera u šesnaestercu domaćih najbolje se snašao Elmas i glavom pogodio nebranjeni ugao gola Maignana. Pokušao se Milan u nastavku prvog poluvremena vratiti u igru, ali nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti golu Napolija.

S druge strane, Napoli je preko Lozana u finišu prvog poluvremena mogao i uduplati prednost, ali je njegov dobar pokušaj izblokiran od strane defanzivaca domaće ekipe.

U drugom poluvremenu vidjeli smo šansu Ibrahimovića u 49. minuti susreta, ali je golman Napolija bio na visini zadatka. Sa druge strane, Petagna je pokušao, ali je ostalo 0-1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Napoli je ubilježio veoma važnu pobjedu. Treba naglasiti da je Milan stigao do poravnanja u finišu utakmice, ali je nakon VAR konsultacija isti poništen zbog ofsajda u kojem se našao Giroud.

Bh. reprezentativac Rade Krunić igrao je od prve minute u redovima Milana, a igru je napustio u 63. minuti susreta.