Remi Tottenhama i Liverpoola u sjajnoj utakmici (VIDEO)

Podijeli:

Izvor: REUTERS/David Klein

Sjajnim derbiju Tottenhama i Liverpoola u Londonu spuštena je zavjesa na krnje 18. kolo u Premier ligi, a završilo je 2:2.

Bila je to utakmica prepuna prilika u kojoj su domaćini poveli već u 13. minuti preko Kanea. Prekinuo je tako napadač Spursa post na domaćem terenu u utakmica Premier lige od 778 minuta.

Imali su nakon toga domaćini nekoliko sjajnih prilika za 2:0, no promašivali su ‘nemoguće’. Kazna je stigla u 35. minuti kada je za 1:1 pogodio Jota.

I nastavku prilike su se redale na obje strane, a prvi su do gola stigli Redsi, preko Robertsona u 70. minuti. Samo četiri minute kasnije Son je iskoristio grešku Alissona i zabio za 2:2.

U 77. minuti Robertson je pocrvenio jer je udario Emersona.

Tottenham je u sudačkoj nadoknadi preko Sona imao sjajnu priliku za pobjedu, ali odlično mu je obranio Alisson.

Liverpool je drugi s 41 bodom, tri manje od vodećeg Manchester Cityja, dok je Tottenham sedmi s 26 bodova.