Newcastle vodio na Anfieldu, a onda preokret Liverpoola koji je začinjen Arnoldovim projektilom

Redsi upisali novi trijumf

U 17. kolu Premiershipa, Liverpool je dočekao Newcastle.

Konačan rezultat na semaforu glasio je 3:1 za Redse.

Gosti bolje otvaraju duel i iznenađujuće dolaze do vodstva u u sedmoj minuti. Thiago je loše reagovao u odbrani, a Shelvey sjajnim udarcem postiže pogodak za 0:1.

Nakon toga, opasni napadi Redsa, koji su za četiri minute preokrenuli stvari u svoju korist.

Prvo je Jota pogodio za 1:0 nakon zanimljive situacije. Fudbaler Newcastlea je ležao povrijeđen, ali sudija Dean nije zaustavio meč, Jota je to iskoristio i pogodio za 1:1.

Igrala se 25. minuta kada su domaći izveli odličnu akciju, Dubravka je odbranio pokušaj Manea, ali na odbijenu loptu natrčao je Salah i pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu imao je Liverpool još nekoliko dobrih prilika, Newcastle se većinom branio, a Arnold fenomenalnim golom u 87. minuti postavlja konačnih 3:1.