City napunio Leedsovu mrežu do vrha: 7 golova na Etihadu! (VIDEO)

Podijeli:

Izvor: REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Cityja deklasirali su na Etihadu ekipu Leeds Uniteda u 16. kolu engleske Premier lige sa 7:0.

Građani su mrežu domaćina načeli već u osmoj minuti, a strijelac je bio Phil Foden.

Samo pet minuta kasnije u listu strijelaca napokon se upisao i Jack Grealish, a njemu je asistirao Riyad Mahrez.

Do kraja prvog poluvremena gol je postigao i Kevin De Bruyne. Rodri je proigrao Belgijanca koji je rutinski pogodio mrežu Mesilliera.

Nastavila je ekipa Pepa Guardiole i u drugom poluvremenu u istom ritmu, a Riyad Mahrez je pogodio nakon dodavanja Gundogana.

U 61. minuti poništen je gol Fodena zbog ofsajd pozicije, ali je samo minut kasnije De Bruyne postigao eurogol!

John Stones je u 74. minuti povisio na 6:0, da bi Nathan Ake četiri minute kasnije postavio konačan rezultat.

City je nakon ove pobjede ovjerio prvo mjesto i sada ima 41 osvojeni bod, Leeds je 16. sa 16 osvojenih bodova.