Kraj impresivne serije: Maroko poražen nakon 28 utakmica

Na penale

Fudbalska reprezentacija Maroka nakon 28 utakmica upisala je poraz.

E. Ganibegović

Večeras su poraženi u četvrtfinalu FIFA Arab Cupa i to od Alžira, tek nakon penala.

Brahimi je doveo Alžirce u vodstvo u 62. minuti iz penala, no Nahiri samo dvije minute kasnije donosi izjednačenje Marokancima. Utakmica je otišla u produžetke, Belaili pogađa za novo vodstvo Alžira, da bi Benoun golom u 111. minuti odveo utakmicu u penale.

Alžir je u udarcima s bijele tačke bio stopostotan, a slavili su s 3:5. Belaili, Bendebka, Bedrane, Benayada i Tougai su pogađali za ovu reprezentaciju, dok je nakon golova Rahimija, Benouna i Jabranea s bijele tačke promašio El Berkaoui za Maroko.

U polufinalu Alžir će igrati protiv Katara, dok u drugom polufinalnom meču igraju Tunis i Egipat.

S obzirom na to da se ne radi o FIFA-inom terminu, za ove reprezentacije nastupaju samo igrači koji u ovom momentu nemaju klupskih obaveza. Tako ni Vahid Halilhodžić ne sjedi na klupi reprezentacije Maroka, nego je ovu selekciju predvodio Ammouta.

U pomenutom nizu od 28 utakmica bez poraza, Maroko je imao 24 pobjede i četiri remija. Na čak 21 utakmici Marokanci uopšte nisu primili gol, te je prava šteta što su na penal-lutriji prekinuli ovaj impresivan niz.