Gegić na nivou u Beogradu

Vrlo dobra partija

Amar Gegić je pružio veoma dobru partiju za Cibonu na gostovanju kod Crvene zvezde.

A. Čaušević

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita te je slavila rezultatom 86:72 posliej odlične igre u drugoj i trećoj dionici.

Gosti iz Zagreba su igrali odličnih prvih deset minuta, imali su i prednsot (15:17) nakon čega su Beograđani prebacili u brzinu više te na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa.

Bh. reprezentativac Amar Gegić je bio na nivou te je za 28 minuta igre postigao 13 poena, ostvario sedam skokova te ostvario pet asistencija.

Inače, najefikasniji na meču bio je Cibonin Prkačin sa 16 poena, dok su Zvezdu do pobjede vodili Ivanović i Kalinić sa po 15 poena.

S ovom pobjedom Zvezda se izjednačila na prvom mjestu sa Partizanom i učinkom 9:1, dok Cibona ima omjer 5:5.