Partizan nadoknadio -14 i poslije drame savladao Igokeu

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u Laktašima rezultatom 70:68, u okviru 10. kola ABA lige.

Izabranici Željka Obradovića izbegli su drugi poraz u regionalnom šampionatu, vrativši se sa dvocifrenog zaostatka u finišu duela.

Imala je Igokea prednost od 14 poena u trećem kvartalu, ali i +10 na nekoliko minuta do kraja – uzalud.

Partizan je nadoknadio taj minus za samo dva minuta i u posljednji minut ušlo se potpuno izjednačeno.

Imali su crno-beli napad za pobjedu, koju je faulom presjekao Jošilo, a siguran sa linije slobodnih bacanja bio je Uroš Trifunović.

Igokea je imala sve u svojim rukama na 14 sekundi do kraja, ali i zaostatak od -2, koji nisu uspjeli da nadoknade. Voler je prvo promašio trojku, a onda i dvojku.