Borac savladao Slobodu

Ekipa banjalučkog Boraca savladala je u meču 19. kola Premijer lige BiH tuzlansku Slobodu rezultatom 3:1.

Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci došao do vrijedne pobjede i zauzeo, bar privremeno, treće mjesto na tabeli. prenosi RTRS.

Prvi pogodak za Borac postigao je Lukić u u 33. minutu. Sloboda je izjednačila četiri minuta kasnije kada je bio precizan Predragović.

Pobjedu Borcu donio je Vušurović koji je postigao dva gola, jedan u 46. minutu, a sljedeći u 72. i tako osigurao pobjedu Borcu.

Borac u sljedećem kolu gostuje Širokom Brijegu, a Sloboda u derbiju dočekuje ekipu Tuzla Sitija.

Podsjećamo, danas su odigrana još dva meča Premijer lige BiH. Posušje i Rudar iz Prijedora odigrali su bez golova, dok je Velež u gostima bio bolji od Sarajeva rezultatom 2:0.