Neymar poslao poruku navijačima nakon stravične povrede koju je doživio

Čeka ga duža pauza

PSG je jučer u 15. kolu francuske Ligue 1 s 1:3 slavio na gostovanju kod St. Etiennea.

Bounaga je doveo domaće u vodstvo u 23. minuti, a sve je krenuli nizbrdo kada je Kolodziejczak dobio direktan crveni karton u 45. minuti.

Samo pet minuta kasnije poravnao je Marquinhos, a preokret donosi Di Maria u 79. minuti meča. Tačku na i je u sudijskoj nadoknadi drugim golom stavio Marquinhos.

Lionel Messi je na ovom meču asistirao za sva tri gola.

Nažalost, utakmicu je obilježila i stravična povreda Neymara koji je pred kraj utakmice iznesen s terena.

Brazilac je bio u duelu s jednim od igrača domaćeg tima koji je s leđa klizeći faulirao Neymara, a na usporenom snimku se vidjelo kako mu se iskrenuo zglob i bilo je jasno da ne može nastaviti meč.

Neymar je tražio odmah ljekarsku pomoć i nije uspio čak ni da se pridigne, te su ga na nosilima iznijeli s terena.

Još uvijek nije poznato koliko će Neymar odsustvovati s terena, no sigurno je da ga očekuje duža pauza. Brazilski fudbaler je danas ipak poslao vrlo ohrabrujuću poruku za navijače:

“Oporavit ću se. Vvakve stvari dio su života nas sportista. Međutim, moram nastaviti dalje i vratiti se bolji i jači.”

PSG već u srijedu igra novu utakmicu, a u Pariz stiže trećeplasirana ekipa lige – Nice.