Nesuđeni Zmaj nakon dva mjeseca postigao gol i donio pobjedu svom timu

Kristijan Lovrić bio je želja naše selekcije

Gorica je danas u 17. kolu 1. HNL s 0:1 slavila na gostovanju kod Hrvatskog Dragovoljca.

E. Ganibegović

Jedini gol na utakmici postigao je u 70. minuti nesuđeni bh. reprezentativac Kristijan Lovrić na asistenciju Doke.

Ovo je za Lovrića bio peti gol ove sezone, a zanimljivo da je prethodni postigao krajem septembra u 10. kolu kada je Gorica na domaćem terenu poražena od Rijeke rezultatom 3:4.

Tome je dodao i tri asistencije i trenutno se nalazi na šestom mjestu liste strijelaca koje dijeli s Delićem (Šibenik), Petkovićem (Dinamo), Bandeom (Istra) i Krstanovićem (Slaven Belupo) koji također imaju po pet postignutih golova.

Podsjetimo, Lovrić se s reprezentacijom BiH povezivao početkom godine, no Zlatko Dalić je odmah reagovao i uvrstio ga na spisak. Debitovao je za Hrvatsku u kvalifikacijskom meču za SP kada je Hrvatska s 3:0 nadigrala Maltu, a Lovrić je dobio skromnih 12 minuta.

To mu je bio i jedini poziv u reprezentaciju Hrvatske koja se u novembru pobjedama nad Maltom i Rusijom uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo koje će 2022. godine biti održano u Kataru.