Bez pobjednika u susretu Veleža i Širokog Brijega

U prvom susretu 17. kola fudbalske Premijer lige BiH Velež i Široki Brijeg u Mostaru su podijelili bodove odigravši 1:1.

Nakon prvog poluvremena u kojem je nešto bolji utisak ostavila domaća ekipa Široki je poveo na samom početku drugog dijela.

U 47. minuti Veležova odbrana izgubila je loptu na svojoj polovini, Ivan Ikić ju je prihvatio i šutom iz voleja s 20 metara pogodio za 0:1.

Uslijedila je opsada gostujućeg gola, a “Rođeni” su do izjednačenja došli u 87 minuti. Lopta se nakon slobodnog udarca odbila do Nemanje Anđušića, koji je s pet metara pogodio za konačnih 1:1.

Na ljestvici Premijer lige BiH Široki Brijeg je sada četvrti s 24 boda. Ispred su samo Zrinjski s 39, Tuzla City s 32 i Sarajevo s 25 bodova.

Velež je na polovini prvenstva deseti, jedno mjesto iznad zone ispadanja, s 15 bodova.