Remi u milanskom derbiju, Brozoviću i Perišiću 90 minuta / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Bila je to uzbudljiva utakmica, s dva kaznena udarca i autogolom, a Edin Džeko igrao je do 76. minute.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su također u početnoj jedanaestorki Intera i odigrali do kraja, dok je Ante Rebić ušao u igri kod AC Milana u 59. minuti umjesto Rafaela Leaoa.

Inter je poveo u 11. minuti pogotkom bivšeg nogometaša Milana Hakana Calhanoglua iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio nakon što ga je srušio Kessie.

Službeni domaćin Milan izjednačio je autogolom Stefana de Vrija nakon ubačaja Tonalija iz slobodnog udarca.

Imao je Inter još jedan kazneni udarac nakon što je Ballo Toure srušio Darmiana, no udarac Lautara Martineza s bijele točke u 27. minuti sjajno je obranio Tatarusanu.

U drugom poluvremenu nije bilo promjene rezultata, iako je Milan mogao doći do pobjede u samoj završnici, kad je Saelemaekers u 90. minuti pogodio vratnicu, javlja HRT.

Milan je i dalje bez poraza u prvenstvu te je s 32 boda na vrhu izjednačen s Napolijem, koji je ranije remizirao s izvrsnom Veronom.

Inter je treći i zaostaje sedam bodova za vodećim dvojcem (25 bodova), a 22 boda ima četvrtoplasirana Atalanta.

Rezultati 12. kola,

Petak:

Empoli – Genoa 2-2 (Di Francesco 62, Žurkowski 72 / Criscito 13-11m, Bianchi 89)

Subota:

Spezia – Torino 1-0 (Sala 58)
Juventus – Fiorentina 1-0 (Cuadrado 90+1)
Cagliari – Atalanta 1-2 (Joao Pedro 27 / Pašalić 6, Zapata 43)

Nedjelja:

Venezia – Roma 3-2 (Caldara 3, Aramu 65-11m, Okereke 75 / Šomurodov 43, Abraham 45+2)
Sampdoria – Bologna 1-2 (Thorsby 77 / Svandberg 47, Arnautović 79)
Udinese – Sassuolo 3-2 (Deulofeu 8, Molina 39, Beto 52 / Berardi 15, Frattesi 28)
Lazio – Salernitana 3-0 (Immobile 31, Pedro 36, Luis Alberto 68)
Napoli – Verona 1-1 (Di Lorenzo 18 / Simeone 13)
Milan – Inter 1-1 (De Vrij 17-ag / Calhanoglu 11-11m)