Demirović igrao u porazu Freiburga od Bayerna

Četiri meča 11. kola Bundeslige odigrana su u poslijepodnevnom terminu u subotu. Pobjede su upisali Bayern, Bochum, Arminia i Wolfsburg.

Bayern – Freiburg

Bayern je do nove pobjede u Bundesligi došao na svom terenu protiv Freiburga. Slavila je ekipa Juliiana Nagelsmanna 2:1.

Jedini gol u prvom poluvremenu, iako je bilo nekoliko dobrih šansi za domaćina, postigao je nakon pola sata igre Leon Goretzka.

Već se ušlo u finiš meča kada se u strijelce upisao i nezaustavljivi Robert Lewandowski.

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi vremena kada je za goste gol postigao Haberer. Nepun minut ranije gol koji je za domaće postigao Choupo-Motting poništio je VAR.

Ermedin Demirović je za Freiburg igrao posljednjih deset minuta.

Bayernu je ovo deveta ligaška pobeda sezone pa na prvom mjestu na tabeli sada ima 28 bodova, četiri više od Borussije Dortmund koja ima utakmicu manje.

Freiburg je doživio prvi poraz u sezoni i sada na trećem mjestu ima 22 boda.

Bochum – Hoffenheim

Bochum je u subotu do pobede došao do pobede protiv Hoffenheim rezultatom 2:0.

Gol vrijedan tri boda postigao je Soma Nowothny, uz asistenciju Miloša Pantovića. Srpski internacionalac u igru je ušao samo nekoliko minuta prije toga.

Mogao je Bochum da zaključi posao u ovom meču u 75. minutu, ali je Reimann promašio penal.

Ono što je ispustio u 75. minutu, domaći su postigli u sedmom minutu nadoknade. Strijelac je bio Pantović.

Bochum sada na 12. mjestu ima 13 bodova, Hoffenheim ima bod više na desetoj poziciji.

Stuttgart – Arminia

Arminija je slavila na gostovanju Stuttgartu, a sve je u ovom meču riješeno jednim golom.

Igrao se 19. kada je Okugawa postigao pobjedonosni gol.

Arminija nakon prve pobjede u sezoni ostaje pretposljednja sa osam bodova, Stuttgart na 14. mjestu ima dva boda više.