Dallas pobijedio Sacramento, meč obilježila nevjerovatna trojka Luke Dončića

Domaći slavili sa 105:99

Košarkaši Dallas Mavericksa večeras su na svom parketu pobijedili Sacramento Kingse sa 105:99, a odličan meč odigrao je Luka Dončić.

E. Čaušević

Dallas je uspio pred svojim navijačima da dođe do nove pobjede, te su u sjajnoj utakmici na kraju savladali Sacramento koji je pružio odličan otpor, ali nije uspio da na kraju slavi protiv Mavericksa.

Domaći su imali vodstvo od samog početka koje su uspjeli da zadrže. Dallas je prvu dionicu dobio sa 31:22, dok se na odmor otišlo kod rezultata 53:47 za domaći tim.

Dallas je i u drugom poluvremenu bio bolji iako je Sacramento cijelo vrijeme bio u igri. Ipak, gosti nisu imali snage da naprave preokret, te je Dallas na kraju pobijedio sa 105:99.

Maverickse je do pobjede vodio sjajni Luka Dončić koji je upisao double-double učinak. Slovenac je uspio da postigne večeras 23 poena i uz to je dodao deset asistencija i osam skokova.

Detalj koji je obilježio meč desio se četiri minute pred kraj kada je Luka Dončić zabio sjajnu trojku sa skoro pola terena.

Što se tiče ekipe Sacramenta najbolji je bio Holmes sa 22 poena, te je upisao još 13 skokova.

Dallas u dosadašnjem dijelu sezone ima četiri pobjede i dva poraza, dok Sacramento ima učinak 3-3.