Dva Borca drže vrh

Rukometni šampionati BiH nastavljeni su ovog vikenda utakmicama 8. kola (muškarci) i 6. kola (žene), a lider u obje konkurencije banjalučki Borac, zabilježio je ubjedljive pobjede.

Rukometaši Borac M:tela su u okviru 8. kola M:tel Premijer lige BiH stigli do sedme pobjede ove jeseni, a u “Boriku” su u subotu savladali Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja sa 31:24.

Ekipa Mirka Mikića je cijelo vrijeme bila u vođstvu nekoliko golova, a znatniju prednost su ostvarili odličnom igrom u prvih desetak minuta drugog poluvremena. Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Vlado Draganić s osam golova i Luka Perić sa šest. Jedan meč završen je bez pobjednika jer su u Zavidovićima Krivaja i Sloboda igrali 31:31.

Rukometaši, 8. kolo: Borac – Sloga (GV) 31:24, Leotar – Vogošća 32:28, Sloga (D) – Gračanica 26:21, Iskra – Izviđač 30:24, Krivaja – Sloboda 31:31, Bosna (S) – Bosna (V) 18:21, Gradačac – Konjuh 28:21. Slobodna je ekipa Maglaja. Poredak: Borac 14, Leotar 12, Izviđač 10, Vogošća 10, Gračanica 10…

Rukometašice Borca su preuzele vrh tabele pobjedom nad Knežopoljkom 33:23, a dosadašnji lider Grude su proteklog vikenda bile slobodne.

Ovo je ekipi Radeta Unčanina peta pobjeda ove sezone, u kojoj su zasad jedina ekipa u ženskoj M:tel Premijer ligi BiH koja ne zna za poraz.

Rukometašice, 6. kolo: Borac – Knežopoljka 33:23, Krivaja – Mira 28:23, Izviđač – Hadžići 32:28, Jedinstvo – Ilidža 32:24, Zrinjski – Leotar 19:16. Slobodna je ekipa Gruda. Poredak: Borac 10, Grude 9, Izviđač 8, Hadžići 7…