Borac pobjedio Posušje rezultatom 3:0

BANJALUKA – Fudbaleri Borca dugo su lomili žilavu ekipu Posušja koju su pobijedili rezultatom 3:0 u meču 15. kola Premijer lige BiH.

Banjalučani su poveli u 67. minutu golom Jove Lukića koji se odlično snašao nakon centaršuta Milana Vušurevića s lijeve strane, a Stojan Vranješ nije najbolje zahvatio loptu, koja je došla do mladog napadača, a on je po drugi put ove sezone zatresao protivničku mrežu.

Na 2:0 povisio je u 82. minutu Panajotis Moraitis kojem je to takođe bio drugi pogodak u sezoni. Golu je prethodio kontranapad nakon kojeg se Goran Zakarić našao u odličnoj prilici, ali je njegov pokušaj odbranio Boris Baćak, a odbijenu loptu u mrežu pospremio grčki napadač.

U prvom minutu sudijske nadoknade Vušurović je stavio tačku na ovaj meč. Primio je loptu na 16 metara od gola gostiju, okrenuo se, šutirao, a lopta je zakačila Silvija Ilinkovića i završila u mreži.

Ovim trijumfom Borac je vezao desetu utakmicu u Premijer ligi bez poraza te prekinuo niz od četiri remija.

Trener domaćih Nemanja Miljanović malo je izmiješao sastav za ovu utakmicu. On nije mogao da računa na golmana Bojana Pavlovića i defanzivca Aleksandra Subića koji su inficirani virusom korona pa su umjesto njih uskočili Nikola Ćetković i Marko Kujundžić, dok su na klupi ostali Enver Kulašin i Amar Begić koji su bili starteri do sada.