Zverev u polufinalu Beča

Aleksander Zverev, olimpijski teniski šampion, plasirao se u polufinale turnira u Beču.

On je u četvrtfinalu na Erste Bank openu poslije 125 minuta igre pobijedio Kanađanina Felisa Ožea-Alijasima, 6:4, 3:6, 6:3.

Zverevu je u početnom setu bilo dovoljno da jednom oduzme servis protivniku i to se dogodilo u četvrtom gemu.

Sigurno je servirao do kraja i dobio set sa 6:4. Ože-Alijasim je konsolidovao igru u drugom setu i brejkom u osmom gemu za 5:3, stekao prednost koju je ubrzo pretvorio u izjednačenje u setovima.

Međutim, set odluke opet je bio u znaku četvrtog tenisera svijeta koji je našao način na dođe do brejka.

Bilo je to u maratonskom šestom gemu u kom su odigrali 20 poena, a Saša je iskoristio šestu brejk priliku.

Potom je iskoristio drugu meč loptu u devetom gemu, na svoj servis.

Zverev će se u meču za plasman u finale sastati sa Špancem Karlosom Alkarazom koji je pobijedio sedmog igrača svijeta, Italijana Matea Beretinija sa 6:1, 6:7 (2), 7:6 (5).

U preostala dva četvrtfinala igraju Dijego Švarcman i Frensis Tijafo, odnosno kasper Rud i Janik Siner.