Igokea poražena od Nimburka

Košarkaši Igokee poraženi su od ekipe Nimburka u 3. kolu grupne faze FIBA Lige šampiona rezultatom 86:82.

Igokea je loše počela meč, gubila 14:5, ali se vratila na jedan posjed do kraja prve dionice 16:14.

U drugom dijelu loša odbrana ekipe Dragana Bajića dovela je do dvocifrenog zaostatka na poluvremenu.

U drugo poluvrijeme Igokea je ušla sjajno, stigla zaostatak i čak u jednom trenutku preuzela vođstvo.

Ipak, ponestalo je snage igračima Igokee, nekoliko nerealizovanih napada, te ofanzivnih skokova Nimburka donijeli su domaćinu prednost od šest poena u samom finišu meča.

Igokeu su predvodili Stivens i Starks sa po 19, Ilić sa 12 i Voler sa 10 poena.

Najefikasniji igrač meča bio je Harding koji je za Nimburk postigao 29 poena, a pratili su ga Hruban i Rivers sa po 12.

Nakon tri odigrana kola Igokea ima jednu pobjedu i dva poraza, dok je Nimburk na 2-1.